ابرکرامبی

ابرکرامبی

شرکت ابرکرومبی و فیچ در سال ۱۸۹۲ در منهتن نیویورک تنها با یک مغازه شروع به کار کرد و تخصص خود را روی لوازم شکارو ماهیگیری قرار داده بود و در آن زمان نامش شرکت تی.ابرکرومبی بود. در سال ۱۹۰۰ میلادی ازرا فیچ که یک وکیل عالی رتبه بود، بحشی از سهام را خرید و نام این شرکت رسما به ابرکرومبی و فیچ نغییر کرد.

در سال ۱۹۳۹ این برند شهرت زیادی پی کرد و بهترین مغازه فروش اجناس ورزشی نام گرفت. در آن زمان فرادی مثل ارنست همینگوی و تدی رزولت نیز از مشتریان نامدار این برند بودند.

اما در سال ۱۹۷۷ این شرکت اعلام ورشکستگی کرد و توسط شرکت لوازم ورزشی آشمن خریداری شد و از اواخر ۱۹۸۸ شرکت آشمن تحت نام ابرکرومبی و فیچ، مغازه های خود را دایر کرد. پس از چندین گردش مدیریتی، این شرکت در سال ۲۰۱۰ به مقصد بسیاری از خریداران جوان جهان بدل شد.

این برند در ۴ قسمت مختلف به نام های ابرکرومبی کودکان، شرکت هالیستر، Gilly Hicks و Ruehl No.۹۲۵ فعالیت می کند، که البته ۲ شرکت آخر به ترتیب در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۵ بطور کامل بسته شدند.

این شرکت در حال حاضر بیش از ۳۰۰ فروشگاه در ایالات متحده دارد و در کشورهایی مثل انگلیس، روسیه، کانادا، اسپانیا، ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر از جمله ایران شعبه دارد.

شعبات تهران:

مشهدشعبه
مشهدشعبه

تهران-خیابان شریعتی ، بین دولت و پل صدر ، شماره ۱۶۲۵ تلفن :۲۲۶۱۴۱۴۴ -۰۲۱

تهران-شهرک غرب ، مرکز خرید ایران زمین ، طبقه اول ، شماره ۱۶ تلفن :۸۸۰۸۶۵۴۲ -۰۲۱

تهران-پاسداران ، بین بوستان ۳ و ۴ ، پلاک ۲۲۱ (زنانه ) تلفن :۲۲۵۶۳۷۳۱ -۰۲۱

تهران-خیابان ونک ، تقاطع کار و تجارت ، مرکز خرید ونک ، طبقه -۱ ، واحد ۵۰ ( مردانه ) تلفن :۸۸۶۵۰۷۴۰ -۰۲۱

تهران-خیابان ونک ، تقاطع کار و تجارت ، مرکز خرید ونک ، طبقه -۱ ، واحد ۲۱ ( زنانه ) تلفن :۸۸۸۷۵۵۲۴ -۰۲۱

تهران-سهروردی شمالی ، میدان پالیزی ، مرکز خرید اندیشه ، طبقه -۱ ، واحد ۱۰۵ (زنانه ) تلفن :۸۸۵۱۸۱۴۷ -۰۲۱

شعبه مشهد:

مشهد-بلوار خیام ، خیام ۱۱ ، بین نسترن و فرهاد تلفن :۷۶۸۶۶۹۸ -۰۵۱۱