روبرتو کاوالی

روبرتو کاوالی

«روبرتو کاوالی»، برند ایتالیایی مشهور لباس به تازگی نخستین فروشگاه خود را در خیابان زعفرانیه تهران افتتاح کرده است.

روبرتو سِمِراری، مدیر عامل این شرکت چند روز پیش در گفتگو با یک مجله مُد، ضمن تایید این خبر گفت بر این باور است که بازار ایران «در دوران جدید و هیجان‌انگیزی» به سر می‌برد و «برندهای لوکسی مانند کاوالی با دقت زیاد به این کشور و پتانسیل ۸۰ میلیون نفری بازارِ آن چشم دوخته‌اند».

ایران به سبب جمعیت جوان و منابع گسترده‌ خود، کاندیدایی مناسب برای سرمایه‌گذاری‌هایی از این دست به شمار می‌آید. به همین سبب به دنبال رفع تحریم‌های مربوط به پرونده هسته‌ای، بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی اکنون به دنبال سهم خود ازین بازار پر رونق هستند. در این رقابت شرکت‌های اروپایی و آسیایی چند قدمی از همتایان آمریکایی خود جلوترند؛ زیرا هنوز بخشی از تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران بر جای خود باقی‌ست.

اگرچه برند‌های بین‌المللی لوکس برای حضور رسمی در ایران با محدودیت‌هایی مواجه بوده و هستند، اما در مقابل مشتریان پر و پا قرصی دارند که حاضرند برای خرید کفش و لباس به کشورهای همسایه نظیر دوبی و ترکیه و یا حتی اروپا مسافرت کنند. همزمان در ایران، صنعت نوپای «فشن» علیرغم تمامی موانع مذهبی-اجتماعی بسیار پرتحرک است و در میان اعضای طبقه متوسط و بالا مشتریان قابل توجهی دارد.

«روبرتو کاوالی» یکی از نخستین کمپانی‌‌های لباسی‌ست که به دنبال توافقات اخیر رسما وارد ایران شده، اما می‌توان انتظار داشت به زودی همتایان دیگر این برند لوکس نیز از خیابان‌های تهران سر در بیاورند.

    هیچ اپراتوری آنلاین نیست.از صفحه تماس با ما می توانید سوالات خود را مطرح کنید.